Klubmesterskabet 2011

Lørdag d. 2. april blev vores årlige klubmesterskab afholdt i Mariendalshallen. Der var over 100 deltagere og lige så mange tilskuere. Tusind tak til alle dommere, officials og hvem der i øvrigt hjalp til!
 
Se billederne i fotoalbummet!
 
Resultatlisten ser således ud:
 
Kata:
 

Børn 7-12 år 10-7ho

1. Olivia Nicoline Jepsen

2. Maya Mo Steenbech

3. Isak Birkemose

 
Børn 7-12 år 7- 5ho

1. Frida Andersen

2. Mollie Eggertsen

3. Zusan Shaker

 
Børn 7-12 år 5 – 1 kyu

1. Umat Iqball

2. Marco Mitiz

3. Jonas Hass Bonné

 
Ungdom 10-1 kyu

1. Anisa Iqbal

2. Christina Sandager

3. Sasa Vukovis

 
B&U Åbenklasse

1. Jasmine Z. Hansen

2. Ummat Iqbal

3. Andrea Nordbäck

 
Voksen 10-7ho

1. Nikolaj Opstrup

2. Mikkel Pedersen

3. Michael Hørsted

 
Voksne 7- 5ho

1. Jesper Saxtorp

2. Ninette Rasmussen

3. Måns Molin

 
Voksne 5- 1 kyu

1. Michael Schmidt

2. Ninna MArtina

3. Jens Wandler

 
Voksne Åbenklasse

1. Frederikke Nielsen

2. Louise Larsson

3. Ken Larsen

 
 
Kumite
 
Børn klude 7-9 år Begyn+9 kyu

1. Victor Heikendorf

2. Anton Panum Frees

3. Tonatikh

 
Børn klude 10-12 begyn+9 kyu

1. Mathilde Siewertsen

2. Rasmus Haglund

3. Mikkeline Wiland

 
Børn 7-12 år 9-6ho

1. Olivia Nikoline Jepsen

2. Mollie Eggertsen

3. William Jensen

 
Børn 7-12 år 6- 3ho

1. Marco Mitic

2. Kasper Olsen

3. Phebe Kamara

 
Børn 7-12 år 3 – 1 kyu

1. Ummat Iqbal

2. Dalia Al-Subain

3. Dennis Tanji

 
Børn Åbenklasse 7-12 år

1. Umat Iqbal

2. Dennis Tanji

3. Dennis Vucovic

 
Ungdom Drenge Åbenklasse

1. Sasa Vucovic

2. Nima Kazemkhan

3. Daniel Hager

 
Ungdom Piger Åben Klasse
1. Anisa Iqbal

2. Pernille E. Nielsen

3. Michelle Rasmussen

 
Kvinder Åben klasse

1. Lisa Rohdin

2. Anja Blicher

3. Maya Bruus

 
Mænd 10-4 kyu

1. Jørn Andersen

2. Michael Hørsted

3. Mikkel Pedersen

 
Mænd 3ho-1 Kyu

1. Michael R. Schmidt

2. Markus Hedemann

3. Jens Wandler

 
Mænd Åben klasse

1. Nicklas Iversen

2. Michael R. Schmidt

3. Ken Larsen

« Tilbage